Basketbols ir populāra komandu sporta spēle visā pasaulē. Varbūt ne tik populāra kā futbols, taču pietiekami populāra. Arī Latvijas sportisti ir iemantojuši slavu šajā sporta veidā. Taču ne visi spēlētāji kļūst par lielām zvaigznēm vai basketbola leģendām. Daži spēlētāji ar kaut ko tomēr izceļas citu vidū. Daudzi šī brīža spēlētāji ir kļuvuši par leģendām, gandrīz vai Maikla Džordana līmenī. Varbūt līdz karjeras beigām tā arī būs – ja jau viņi ir tik ievērojami karjeras sākumā.

Džeimss Hārdens ir viens no šobrīd labākajiem NBA basketbolistiem, kuram vēl priekšā ilga karjera. Viņš ir viens no rezultatīvajākajiem spēlētājiem. Vēl viena basketbola leģenda ir Lebrons Džeimss. Šķiet, ka viņa vārdu zina pat tie cilvēki, kuri pārāk intensīvi nemaz neseko notikumiem basketbola pasaulē. Lai arī viņam ie 35 gadi, viņš joprojām turpina lieliski spēlēt un viņa karjera vēl turpinās – viņš var gūt vēl vairāk panākumu, nekā līdz šim.

Šakils ONīls ir izbijis basketbolists, kurš joprojām ir slavens un ir iegājis basketbola vēsturē. Viens no labākajiem centra spēlētājiem, kāds vien ir spēlējis basketbolu. Arī nelaiķis Kobe Braients bija īsta basketbola leģenda. Viņa meita arī spēlē basketbolu, un varbūt tieši viņa spēs iekļūt labāko spēlētāju vidū sieviešu basketbolā – to rādīs laiks. Vēl viens bijušais basketbolists – Tims Dankans – ir iegājis basketbola vēsturē. Ar savu izcilo spēli un precizitāti viņš ir atstājis paliekošu iespaidu un labas atmiņas visiem basketbola faniem.

Arī Rejs Allens ir viens no izcilākajiem basketbola spēlētājiem. Iespējams, ka viņa vārds būs pazīstamāks amerikāņu basketbola faniem, jo viņš pārstāvēja ASV Sidnejas olimpiskajās spēlēs, kur beigās ASV komanda ieguva sudraba medaļu. Protams, ne tikai pateicoties Rejam, taču viņš bija viens no tā laika labākajiem spēlētājiem. Stīvs Nešs ir bijušais kanādiešu basketbolists, kurš NBA ir divas reizes atzīts par sezonas vērtīgāko spēlētāju. Šāds atzinums nozīmē daudz, turklāt, viņš to ir ieguvis veselas divas reizes.

Pols Pīrss ir basketbolists ar diezgan ilgu karjeru. Turklāt, šī karjera ir ļoti veiksmīga. Par tādu karjeru, kāda ir Polam Pīrsam varētu sapņot ikviens jaunais basketbolists. Savukārt, Dirks Novickis ir bijušais vācu basketbolists. 2011.gadā viņa pārstāvētā komanda kļuva par NBA čempioniem. Kopā ar citiem lieliskiem sportistiem viņam izdevās panākt šo lielisko sasniegumu un izcīnīt čempiona titulu. Džeisons Kids bija lielisks basketbolists, kurš šobrīd ir ne mazāk veiksmīgs basketbola treneris. Bieži vien šādi lieliski basketbolisti kļūst par treneriem – ne visiem trenera darbs padodas un izrādās tikpat veiksmīgs, kā viņu pašu sportistu karjera, taču Džeisons Kids gan bija lielisks basketbolists, gan šobrīd ir lielisks basketbola treneris vienai no NBA komandām.

Comments are closed.